Coco Rosie

Doporučujeme: CocoRosie feat. Rajasthan Roots & TEZ WE ARE ON FIRE 27. července 2012/ 20.00 / Divadlo Archa

Sesterské duo CocoRosie se v rámci svého letošního letního turné opět vrací do České republiky. Průkopnice neo-folku – sestry Sierru a Biancu Casady doprovodí v pražském Divadle Archa skupina indických hudebníků Rajasthan Roots a beatboxer TEZ. 

Mistryně znepokojivých kontrastů, sestry Sierra a Bianca Casady, obratně splétají své „divnofolkové“ melodie a příběhy již téměř deset let. Snové plochy se rozplývají v drum´n´bassových rytmech, záchvěvy folku střídá svižné disko, operní popěvky doznívají v elektronickém příboji. Skupina indických hudebníků, Rajasthan Roots,   se kterou letos sestry vystoupily v Hamburku a na Donau festivalu v Kremži, se proto zdá více než přirozenou volbou.   Jejich exotický groove s kořeny v tradiční lidové indické hudbě vytváří pestrou džungli a velkorysý prostor pro hudební rozvernosti. CocoRosie v Praze rovněž představí svůj nový singl We are on Fire, který nahrával s kapelou Dave Sitek (TV on the Radio) a Antony Hegarty (Antony and the Johnsons), který se podílel a zpívá i ve skladbě Tearz For Animals.

Americké průkopnice freakfolku, zahájily svoji společnou hudební dráhu po mnoholetém odloučení v roce 2003. Formace bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů – Sierra, disponující operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca – mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ní typického kňourání.

Sestry Sierra a mladší Bianca vstoupily společně na hudební scénu debutem La Maison de mon Rêve v roce 2004. Jejich druhá deska Noah´s Ark, na které spolupracoval mj. Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, vyšla o rok později. V roce 2007 vydaly CocoRosie své třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn.   Album Grey Oceans z roku 2010 vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne.

Vstupenky v ceně 490,- (v den koncertu 590,- Kč) jsou v předprodeji v Divadle Archa a sítích Ticketpro a Ticketportal.
Soutěžit o volné vstupenky můžete nyní na www.archatheatre.cz
Přidejte se: www.facebook.com/divadloarcha
http://www.facebook.com/DivadloArcha#!/events/352794088113838/

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!