DIABO NA CRUZ PROMOTIONAL PHOTOS

Diabo Na Cruz (P)

Ve svém profilu na MySpace má tahle lisabonská parta kouzelnou kombinaci ve vymezení žánrů, v nichž se pohybuje: folk/hardcore/roots music. Už od svého debutu je považována za jakýsi most mezi tradiční portugalskou populární hudbou a současnými žánry.

Jedná se o kapelu jednoznačně rockovou, nicméně její rytmy i nápěvy rozhodně netěží z anglo-americké tuctovosti, je v nich přímořská lehkost, tanečnost, exotickému kouzlu samozřejmě přispívá i libozvučný portugalský jazyk. Druhé album, vydané na konci letošního dubna, ještě zvýšilo důraz na energičnost, kterou Diabo Na Cruz skvěle předávají při svých četných vystoupeních na domácích scénách i při výjezdech do zahraničí.

 

United Islands již podruhé spolupracuje s 5. ročníkem festivalu portugalského jazyka “Lusófona” organizovaného Portugalským centrem Instituto Camões v Praze. Cílem projektu je seznámit české publikum s kulturou a uměním pocházejících z různých kulturních oblastí, které spojuje společný jazyk, portugalština (Portugalsko, Brazílie, Afrika). Multižánrový program se bude skládat z koncertu legendární portugalské kapely Diabo na Cruz, velké dvoudenní filmové party v kině Bio Oko a pestrého brazilského doprovodného programu v kině Bio Oko v rámci Klubové noci a na Janáčkově nábřeží v sobotu 23. 6. 

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!