divadlo kona a motora2

Divadlo Koňa a motora: Macbeth (CZ)

Naše skupina vznikla roku 2008 ze studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Cílem skupiny je zabývat se kočovným divadlem, jeho tradicemi a dnešními možnostmi, a věnovat se divadlu mimo divadelní prostory, oslovovat divadelním uměním lidi, kteří by se jinak k divadlu jako diváci nedostali. V roce 2008 skupina kočovala s koněm a maringotkou po vesnicích jihozápadního Slovenska, v roce 2011 na východním Slovensku.

Všichni účastníci se věnují jednotlivým disciplínám cirkusových a pouličních umění – (tj. žongláž, akrobacii), mají zkušenosti jak s hraním klasického činoherního divadla, tak s technikami loutkového divadla.

Z programu:

….našimi prostředky k reflexi jsou prostředky „jako z jiného století“: Tradiční kočovné divadlo má v Čechách bohatou kulturu: svoji významnou roli sehrálo při národním obrození, kdy přispělo k znovuzrození češtiny, k šíření kultury a vzdělanosti. Kočovné divadlo má šanci zasáhnout do života určité komunity, protože jde naproti. Způsob kočovného života je i původní způsob života občanů romského původu, kteří jsou dnes považováni za ony „nepřizpůsobivé“.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!