Matrix w Total Science 10_12 (1)

DJ Tukan (CZ)

Master of Ceremony Tukan žije hudbou prakticky od doby, co začal sát mateřské mléko. Kouzlu těch nejpůvabnějších, zlomených, beatů však naplno podlehnul až v roce 2002, když se k němu dostalo legendární EP The Ganja Kru – Super Sharp Shooter. Další cesta již nemohla vést jiným směrem..

Jak čas plynul, Tukan objevil zbarvení svého výrazného zobáku a hlavně drumandbassový tlukot svého srdce. Své junglové know-how začal postupně rozšiřovat o nové, dotehdy nepoznané formy a odrody bicích a basů, až si postupně zamiloval drum and bass s myšlenkou a hlubší atmosférou – ne jen beatem, kterého jediným posláním je rozhýbat lidí na parketu. Vždy přitom respektoval a inspiroval se vlivy jiných hudebních stylů – zejména roots rock reggae, dub, UK MCs nebo poctivým freestylem přímo z ulic Bronxu. Jako člověk milující angličtinu, umění poezie a smysluplných slovních spojení začal pořád víc a intenzivněji doprovázet rotující beaty svým slovním supportem. V dubnu 2007 jako blesk z ptačího nebe pak přišla akce Check Da Mic!, kde Tukan předvedl své hlasové dovednosti poprvé někomu jinému než jen kamarádům ve svém okolí. A to nezůstalo bez povšimnutí.

Věci náhle nabraly slušné obrátky a díky podpoře místních košických DJů Bendhyho a Slighta si začal Tukan jako MC dávat téměř se železní pravidelností na akcích jako Drumophonic, Liquidity, či Free Summer, které časem získaly punc kvality i za hranicí regionu. Po přesunu do Prahy nemohlo nadšení pro skvělou muziku skončit – právě naopak. Účast v davu v rámci každé významnější dnb party, aktivní zapojení se do soutěže Ring 4 MCs a v neposlední řadě poznání těch pravých lidí začalo postupně přinášet své ovoce. Díky pozváním DJů Stanthy a zejména Vorla k společnému hraní se Tukan kontinuálně začlenil do rozsáhlé pražské scény zlámaných beatů. Následná nabídka stát se členem soudržné a šťastné rodiny dnbfever.cz nemohla znamenat nic jiného než poctu, široký úsměv a hlavně motivaci dál rozvíjet své lyrical skills.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!