vorel

DJ Vorel (CZ)

Vlastním jménem Tomáš Vorel je drumandbassový DJ a promotér původem z Prahy. K drumandbassu se dostal přirozeným vývojem, zhruba okolo roku 2000. Jako většina lidí v jeho věku tehdá prožíval intenzivní rozvoj vlastní osobnosti, k čemuž nepochybně patřila i hudba. Ačkoliv v té době Vorel aspiroval na kariéru bubeníka, elektronika ho přitahovala vždy a tak se stalo, že po fascinaci klasikami od Prodigy, Chemical Brothers či Krafty Kuts, přišly na řadu rychlejší beaty a také myšlenky na Djing.

Vše odstartovala Zincova pecka Super Sharp Shooter, kterou Vorel víceméně náhodou objevil se spolužákem (dnes DJ Blue4). Následné období bouřlivého mapování všeho v BPM okolo 170 vyústilo v návštěvu první Drumstation, tehdá v Matrixu, která spustila vlnu okouzlení, nadšení a zasela sémě tužby stát se Djejem. To se také splnilo v létě roku 2007, kdy právě s Blue4em došlo k poměrně spontánní koupi gramců a začala éra zuřivého nakupování vinylů a explorace jejich možností. Po necelém roce došlo k prvnímu „veřejnému“ hraní v klubu Wakata, kde se také záhy zrodila djská kolaborace Black Mesa (Blue4 & Vorel) a s ní pravidelná noc Black Mesa Research Facility.

Pod taktovkou Black Mesa proběhlo kromě pravidelných Research Facility seancí také několik vystoupení v malých pražských klubech, něž se zrodila myšlenka pořádat vlastní párty. V té době se objevila další inspirace – DJ Stantha, se kterým Vorel založil projekt DNB Fever a začala série mnoha DNB Fever nocí, které přes nepříjemné peripetie s hledáním vhodného prostoru vyústily v sérii relativně úspěšných parties. Vrcholem této série byla DNB Fever Xtra, která v dubnu roku 2009 hostila Survivala v rámci oficiálního turné k jeho debutovému albu Survival.

V roce 2010 se velkou zásluhou Stanthovy Djské expanze naskytla možnost spolupráce s klubem Chapeau Rouge, kde Vorel se Stanthou pod taktovkou DNB Fever v listopadu téhož roku uspořádali první Culture Shock – multižánrovku využívající všechny 3 stage klubu. Akce se rozrostla a s ní i členská základna DNB Fever. Culture Shock již od té doby hostil jména jako B-Complex, June Miller, Commix, Total Science, SpectraSoul či Phace a byl dokonce nominován na párty roku v letošních Czech Drumandbass Awards. DNB Fever crew v současnosti sestává z DJs: Ozone, Eska, Wave (Waclosh & Vex), Stantha, Vorel, KamCZa, Pe:Te a MC Tukan, kteří pravidelně vystupují po celé ČR.

Drumandbassový vývoj DJ Vorla prodělal mnohé zásadní převraty a v současnosti se usadil na preferenci subžánrů neurofunk, liquid funk, deep a víceméně jejich kombinaci. Své sety se Vorel snaží komponovat živě a pestře, kombinuje dlouhé prolínání s rychlími mixy, avšak rozhodujícím měřítkem je vždy účel daného mixu.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!