Got Blue Balls

Got Blue Balls (SK)

Got Blue Balls je slovenská rocková skupina ze Sliače. V roce 2009 ji založili Michal Minár (vokály, kytara), Dzurko Orawetz (kytara, zadní vokály), Stanka Apfelová (baskytara, zadní vokály) a Richard Mikuš (bicí, perkuse). V roce 2011 k sobě přibrali pátého koncertního člena, svého dlouholetého kamaráda Borise Štefánika (klávesy, zadní vokály, perkuse).
Got Blue Balls jsou ovlivněni rock’n’rollem, punkem, blues a hardcore-em. Často jsou přirovnáváni k americkým Stoner rockovým kapelám.  Vydali jeden studiový album.

Založení kapely a první singl (2009 – 2010)
Kapela vznikla v roce 2009 poté, co se její zakladatelé působící v několika lokálních kapelách rozhodli spojit do jednoho celku. Ten nazvali „Got Blue Balls“. O pár měsíců později podepsali smlouvu s PJ records.  Svůj první singl „Devil in Bed“ vydali 21. září 2010.  Tento singl byl nominován za Singl roku v cenách Rádia_FM „Radio head awards 2011“.
Kapela již v tomto období sdílela pódium s více známými uskupeními: s legendární punkovou kapelou The Casualties (US), dále s Ezra Furman and the Harpoones (US), Slobodnou Európou (SK) či Lavagance (SK).

Debutové album a turné (2011 – současnost)
Got Blue Balls nahrávali své debutové album v Badíně u Miroslava Speváka. Svůj stejnojmenný album „Got Blue Balls“ vydali 23. června 2011 na vlastní náklady a na volné stažení. Z jedenácti skladeb se čtyři stali singly: „Devil in Bed“, „Wouldn’t you say that Am on fire“, „Heart of a RocknRolla“ a „Move on „. Ke každému z nich zveřejnili Got Blue Balls promo videoklip ze svých vystoupení.  Po vydání alba koncertovali a navštívili několik festivalů, včetně největšího slovenského festivalu Pohoda či českého festivalu Rock For People. V říjnu 2011 vystoupili i na prvním ročníku Pohoda Indoor Camping festivalu a absolvovali turné ve Francii s tamní kapelou The Shifoomies band .
V současnosti pracují na nových skladbách.( http://sk.wikipedia.org/wiki/Got_Blue_Balls)

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!