Heřman Švihák 1

Heřman Švihák (CZ)

Emotivní, experimentální folk, koketující s žánrovými odbočkami – jazzem, rockem, popem, ale i etnickou či vážnou hudbou – tak lze popsat styl kapely Heřman Švihák. Heřman Švihák je pokusem dát písním šaty tak volné, aby mohly směle tančit jak na plese, tak na louce či v nádražní špeluňce před zavíračkou a stále se cítily samy sebou. Kapela koncertuje v plné sestavě šesti hudebníků – s bicími, kontrabasem, houslemi, kytarami, mandolinou a akordeonem, občas ještě obohacené o flétnu a saxofon. Směle však obstojí i v úspornější naturální sestavě. Formace vznikla v letech 2010 až 2011 jako sólový počin kytaristy a zpěváka rockových Fousy Modjo Kamila Dandy, z okruhu přátel potkávajících se na půdě bubenečské
Wolkrovky. Zrod kapely zároveň provázelo i natočení patnácti písňového CD, které bylo pokřtěno hned na prvním koncertě současné sestavy.

Heřman Švihák je pokusem dát písním šaty tak volné, aby mohly směle tančit jak na plese, na louce, tak i v nádražní špeluňce před zavíračkou a stále se cítily samy sebou. Styl kapely by se dal charekterizovat jako emotivní, experimentální folk, koketující s žánrovými odbočkami. Jazzem, rockem, popem, ale i etnickou či vážnou hudbou. Písně Heřmana Šviháka lze zahrát se všemi krajkami v plné sestavě šesti hudebníků, s bicími, kontrabasem, houslemi, kytarami, mandolinou a akordeonem, občas ještě obohacené o flétnu a saxofon. Směle však obstojí i v úspornější naturální sestavě .

Kamil Danda – zpěv, akustická a elektrická kytara, organ, tibetská mísa, hudba, texty
Anna Kotrbová Rejchrtová – housle, sbor
Ondřej Balák – akordeon, housle, el. kytara, sbor
Jan Honzka Kafka – elektrická kytara, mandolina, banjo, foukací harmonika, sbor
Christoph Schoenbeck – kontrabas, organ, sbor
Richard Borovička – bicí, perkuse, sbor

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!