Hm2

Hm… (CZ)

Marek Doubrava – kytary, piáno, zpěv
Viktor Ekrt – housle, basová kytara, zpěv
Filip Nebřenský – basová kytara, flétny, quazinet, chalimeau, tuba, baskytara, zpěv,
Tomáš Rejholec – bicí, valcha, zpěv

Kořeny hravého a originálního hudebního uskupení, které si říká Hm… sahají do roku 1994, kdy tehdejší kytarista Tata Bojs Marek Doubrava začal zkoušet vlastní písničky společně s kamarádem Viktorem Ekrtem. V následujícím roce se už pod hlavičkou Hm… bavili svými rozpustile hravými koncerty. Vedle autorských textů měli ve skladbách Hm…už od počátků své místo také básničky klasiků české i zahraniční poezie: Seiferta, Ortena, Wolkera, Sovy, Blatného, Apollinaira nebo Rimbauda. Často vážnou látku dokáží Hm… proměnit pomocí hudby v zážitek, který zcela překračuje hranice poezie. Skupina odhaluje v notoricky známých textech “meziřádková” místa, zvýrazňuje je citlivými aranžemi a často si prostě jenom dělá legraci.
Větší pozornost přinesl Hm… v originálním digipacku vydaný debut …to by mohlo být zajímavé z roku 2000. Druhé album Oběd vyšlo opět na značce g. parrot o čtyři roky později.
Třetí a čtvrté album Plán na zimu a Klukoviny, zachycují kapelu ve výborné kondici. Hm…svůj rychle se rozrůstající okruh fanoušků rozhodně stále příjemně překvapuje a drží si své unikátní postavení na české hudební scéně.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!