Jana Lota (9)

Jana Lota (CZ)

Jana Lota se odpoutává od popového zvuku a míří k osobnějším výrazovým rovinám, ve kterých zdůrazňuje netradiční zvukové plochy tvořené spojením elektronických a akustických nástrojů. Osobní texty podporuje hudba, na níž spolupracovali brilantní muzikanti, kteří také tvoří živé jádro kapely. Jana Lota vydala dvě alba, její píseň Duše zazněla ve filmu Lidice.

Zpěvačka Jana Lota vydala 17.března 2012 své druhé album s názvem DĚVČÁTKO. Po spíše popově mainstreamové desce LIDI z roku 2008 přichází Jana Lota s deskou novou, která je její vlastní osobní zpovědí a z hlediska hudebního se odklání od popové líbivosti s cílem zdůraznit netradiční zvukové plochy tvořené spojením elektronických a akustických nástrojů. Osobní texty podporuje hudba, na níž spolupracovali brilantní muzikanti, kteří také tvoří živé jádro kapely. Zásadní osobou alba Děvčátko je producent a kytarista Miroslav Chyška (J.A.R.). Dále na albu pracovali Emil Valach, Štěpán Smetáček, Jan Jakubec, Jakub Lenz, Jan Aleš, Filip Jelínek, Petr Hepnar, Viktor Dyk a další. Deska obsahuje 10 skladeb. Píseň Duše se objevila na soundtracku filmu Lidice. Album vyšlo na značce 100PROmotion.

Jana Lota se v rámci přípravy a vydání nové desky také rozhodla podpořit zrakově postižené děti ZŠ Havlíčkovy v Opavě, které při poslechu hudby z alba vytvořily svými kresbami 200 originálních obalů. Zakoupením takového originálního díla je možné podpořit činnost právě této školy. Jana Lota v bookletu CD píše: „Deska Děvčátko je výjimečná spojením několika lidských elementů, kteří se na ní podíleli, počínaje od prvních tónů k samotnému obalu. Děti se zrakovým postižením a děti s vadami řeči ze ZŠ Havlíčkovy v Opavě vytvořily pro tuto desku 200 originálních obalů, na kterých je každý titul jiný. Z každého zakoupeného CD této limitované série přispíváte částkou 100 Kč na podporu této školy.“ Cena tohoto donátorského CD je 400,-. K zakoupení je i standardní (sériové) album za cenu 300,-.

Posledním, přesto neméně důležitým bodem celého konceptu nového alba, je jeho audiovizuální stránka. Jana Lota pracuje na natočení všech příběhů Děvčátka také v podobě videoklipů. V současné době jsou hotové tři klipy k písním Tomorrow, Bosá a Tichá. Podařilo se navázat spolupráci se skvělými českými herci – Matějem Hádkem, Markem Taclíkem a Hanou Kusnjerovou. Další příběhy budou dotáčeny a následně prezentovány v průběhu celého příštího roku 2012.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!