pankix

Pankix (CZ)

Pankix (indie rock) na první pohled zaujme netradiční sestavou, kterou tvoří zpěvačka (Sany), elektrické housle (Maasha), kytara (Jarda; Albion), basa (Aleš; ex-Secret Life), samply (Mára; ex-Eklhaft, ex-Twelve) a bicí (Roman; Polensky bigband, Bigband Brno aj.). Kapela působí na české scéně přes 10 let. Promyšlené písničky s chytlavými melodiemi ocenili fanoušci i hudební kritici na různých talentových soutěžích (1. místo v soutěžích Rock Nymburk, Skutečná liga, Dobříš Rock Fest, semifinále Broumovská kytara, Battle of the Bands aj.). Pankix si zahrál jako předkapela v rámci turné Clou či Čechomoru, už je objevilo Rádio Kiss, Rádio Beat, RockZone i návštěvníci festivalů, včetně těch nejprestižnějších (RFP, Open Air Trutnov, Sázavafest aj.).

K zásadní změně ve stylu došlo v minulém roce, kdy se kapela rozhodla nahradit jednu z kytar samply, připojil se skvělý bubeník Roman Sobotka a kytarista Jarda. Hudebně se Pankix posunul více směrem k indie rocku, stále si ale uchovává své charakteristické rysy – naléhavé melodie zpěvu, houslí i kytary a energickou rytmiku.

Nejnovějším počinem je EP „Taste me“ koncipované jako CD na pokračování, které se bude postupně do konce roku 2012 rozšiřovat až v plnohodnotné LP. „Taste me“ pokřtili v pražském Futuru kmotr Petr Korál a kmotra Ema Brabcová. Písnička „Sečna“ byla nasazena do hitparády Česká desítka na RockZone, kde se po celé 2 měsíce umisťovala na stupních vítězů.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!