ppc-web

Peter Pan Complex (CZ)

Počátky kapely Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara, klávesy) vytvořili akustický projekt Fateful Revolution. V té době žil stávající frontman Peter Pan Complex v Izraeli, což výrazně poznamenalo jak tvorbu Fateful Revolution tak i současný zvuk Peter Pan Complex.

Dva základní elementy Fateful Revolution zastupovaly každého z dua a částečně přetrvaly i do současné podoby skladeb. Givinar odrážel vliv klasického rocku, atmosferické plochy a zvuk zefektovaných kytar přelomu 20.století. Naproti tomu Jordan reprezentoval novou izraelskou vlnu alternativních a experimentálních forem pohybující se na hranici cynické společenské kritiky a poetického písničkářství.

Po několika sólových vystoupeních se poněkud nedotažený projekt Fateful Revolution vyvinul do kapely klasické podoby. Příchod Oskara Pilaře (bicí) a Ondřeje Koleniče (baskytara) přinesl nové tvůrčí postupy a výrazně pozměnil klima kapely. Bicí Peter Pan Compelx získaly rytmus elektronickou hudbou ovlivněných beatů a výraznou tvrdost hardcorového ražení, oproti tomu Ondřej znamenal posun k syrovému zkreslenému zvuku baskytary.

V září 2010 střídá Ondřeje Jakub Chaba (ex. Fake Tapes), který nevyužívá baskytaru jen jako doprovodný nástroj a vnáší do hudby spoustu nových zvukových i melodických prvků. Peter Pan Complex se stávají uceleným solitérem pražské hudební scény.

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!