Zážitky bez bariér

Města, veřejné instituce nebo třeba kulturáky jsou pro lidi na vozíčku rok od roku dostupnější. Vychutnat si v pohodě hudební festival je naopak pro mnohé vozíčkáře stále nepředstavitelné. Změnit to chce Nadace OKD, která po loňském pilotním ročníku letos pomůže uspořádat čtyři festivaly bez bariér a propojit práci hendikepovaných s jejich zábavou pod jednotnou značkou „ZÁŽITKY BEZ BARIÉR“. UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY je prvním letošním hudebním festivalem této série.

Máte-li zdravotní znevýhodnění, nemusíte se letos bát na UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY vyrazit. S pomocí Nadace OKD vybudují pořadatelé speciální tribuny pro vozíčkáře, rampy pro překonávání terénních překážek nebo bezbariérová WC.

Za zmínku určitě stojí speciální výtah na Střelecký ostrov, který zpřístupní hlavní festivalovou zónu vozíčkářům, lidem s omezením mobility nebo i maminkám s kočárky (díky dlouhým schodům je jinak Střelecký ostrov pro tyto návštěvníky jen těžko přístupný). Do výtahu pomohou návštěvníkům vyškolení asistenti.

Zdravotně znevýhodněným bude zasvěcen také doprovodný program. Na Kampě v bezbariérovém baru s kouzelným názvem „BezBAR“, ve kterém budou žíznivé hosty obsluhovat sami vozíčkáři. Na Janáčkově nábřeží vyroste ve spolupráci s Nadačním fondem NFOZP a e-shopem www.pracepostizenych.cz chráněný OZP stan, ve kterém se budou prezentovat výhradně prověření a féroví zaměstnavatelé osob se zdravotním postižením – můžete je na místě podpořit koupí jejich výrobků. O zábavu v okolí chráněného OZP stanu se postarají nadaní performeři.

Vážení návštěvníci se zdravotním hendikepem, Nadace OKD a NFOZP Vás srdečně zvou na festival UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY! Věříme společně, že se Vám tam bude líbit!

Používáte extrémě zastaralý prohlížeč, stránka se nezobrazí korektně!